dersonom

Rehberlik Programı Kampanyası


Datasis Kampanyaları ile avantajlı fırsatları yakayın.

Rehberlik Programı Kampanyası

Rehberlik Programı Kampanyası

Bu kampanya çerçevesinde sunduğumuz fırsat ile aşağıda özellikleri ve farkı sunulan Web Tabanlı DERSONET REHBERLİK PROGRAMI 600.- TL ye kullanımınıza sunulmaktadır.

DERSONET, okullarda rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin yürütülmesinde büyük kolaylık ve hız sağlayan, 17.04.2001 tarihli, 24376 sayılı yasaya ve 14.03.2009 tarihli 27169 sayılı ek ve değişikliklerine bütünüyle uygundur.

30 Haziran 2015 tarihine kadar sürecek bu uygulama ile okullarımıza çok önemli bir fırsat sunulmaktadır. Web Tabanlı yapısı sayesinde aldığınız gün kullanmaya başlamaktasınız.

Kampanya Esasları
  • Belirtilen fiyata %18 KDV Dahil değildir.
  • Belirtilen fiyat peşin ödeme fiyatıdır.
  • Program satın alma işlemi sonrası 1 saat içinde kullanıma açılır.
  • Okulda mevcut tüm öğrencilerin, Ad-Soyad, Öğrenci No, Sınıf-Şube bilgileri excelden basit bir işlemle sisteme tarafımızdan uzaktan erişim ile aktarılır. Böylece programı satın alma sonrası yaklaşık 2 saat içinde kullanıma başlayabilirsiniz.
  • Web Tabanlı Dersonet Rehberlik Programı 1 yıl Versiyon, Hosting, Destek ve Eğitim garantisine sahiptir.
DERSONET Rehberlik Programı

DERSONET, okullarda rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin yürütülmesinde büyük kolaylık ve hız sağlayan, 17.04.2001 tarihli, 24376 sayılı yasaya ve 14.03.2009 tarihli 27169 nolu ek ve değişikliklerine bütünüyle uygun WEB TABANLI REHBERLİK PROGRAMIDIR.

Öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerine, eğitim sürecinden yetenek ve özelliklerine göre en üst düzeyde yararlanmalarına ve gizilgüçlerini en uygun şekilde kullanmalarına ve geliştirmelerine yönelik düzenlenen her türlü rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerini DERSONET Rehberlik Programı ile bütünleştirerek kolayca uygulamak mümkündür.

Çok çeşitli Eğitsel, Mesleki ve Bireysel Rehberlik Envanterinin uygulanmasına ve de takibine büyük kolaylık sağlamaktadır.

Rehber öğretmenin, rehberlik yönetimi açısından tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Öğrencilerin Anne-Baba-Kardeş, Aile Yaşantısı, Sosyal İmkanlar, Geçirdiği Eğitim Aşamaları, Engel Durumu ile Sağlık Bilgileri tüm ayrıntısı, Optik Öğrenci Tanıma Formu ile sisteme bir kere de aktarmak mümkündür. Rehber öğretmen, ajanda yönetim sistemi ile tüm ajandasını programdan takip edebilir. Kendisine gelen görüşme taleplerini ekranından takip ederek cevaplandırır. Öğrenci, veli, öğretmen, idareci gibi kurumda tanımlı herkes ile yaptığı birebir veya toplu görüşme kayıtlarını tutabilir. Yıllık plan çerçevesinde uygulamak istediği tüm Rehberlik Envanterlerini programdan değerlendirebilir. Hem görüşme kayıtları ile hem de uyguladığı Rehberlik Envanterleri ile öğrenci, ailesi, vb. tüm detaylı bilgilerin karşılaştırmalı analizlerini, rapor ve listelerini alabilir. Ders öğretmenlerinin öğrencileri hakkında yaptıkları yorumları görebilir ve istediklerini veli ile paylaşabilir. Yılsonunda RAM’a verilmek zorunda oluna raporları sistemden kolayca hazırlayabilir.

Ders öğretmenleri, sisteme kendi şifreleri ile giriş yaparak, kendi öğrencileri hakkındaki yorumlarını yazabilir. Rehber öğretmene sistem üzerinden öğrenci yönlendirebilir. Rehber öğretmenin izin verdiği rehberlik envanterlerinin sonuçlarını sistem üzerinden inceleyebilir.

Öğrenciler, sisteme kendi şifreleri ile giriş yaparak, rehber öğretmenin izin verdiği kadarıyla, uygulanmış rehberlik envanterlerinin kendisi ile ilgili olanlarının sonuçlarını inceleyebilir. Rehber öğretmene sistem üzerinden görüşme talebini iletebilir. Otobiyografisini sistem üzerinden yazarak rehber öğretmene iletebilir.

Veliler, sisteme kendi şifreleri ile giriş yaparak, kendi öğrencisine uygulanmış Rehberlik Envanterlerinin sonuçlarını inceleyebilir, rehber öğretmene sistem üzerinden görüşme talebinde bulunabilir.

Sistemde Yer alan Envanterler

Birey Tanıma Teknikleri çerçevesinde hazırlanmış, başta İLKADIM BİREY TANIMA ENVANTERİ olmak üzere bir çok Birey Tanıma Envanteri, Web Tabanlı DERSONET REHBERLİK PROGRAMINDA uygulanabilir halde hazırdır. Programda yer alan başlıca Envanterler; Akademik Benlik Kavramı Ölçeği, Sınav Kaygısı Ölçeği, Mesleki İlgi Envanteri, Problem Tarama Listesi, Burdon Dikkat Testi, Mesleki Olgunluk Ölçeği, Başarısızlık Nedenleri Anketi, Sosyometri, Kimdir bu? Kime Göre Ben Neyim?’dir. Ayrıca Kurum Memnuniyet Anketi, Öğrenci Memnuniyet Anketi, Öğretmen Memnuniyet Anketi ve Çalışan Memnuniyet Anketleri sistemde uygulanmaya hazır anketlerdir. Envanter ve Anketler, hem kurum içi, hem de kurum dışı öğrencilere uygulanabilecek şekilde hazırlanmıştır.

İLKADIM Birey Tanıma Envanteri; öğrencilerin tek oturumda Öğrenme Stillerini, Kişilik Özelliklerini, Çalışma Davranışını, Mesleki Yönelimini, Alan Yeteneğini, Baskın Zekasını tespit eden bütüncül bir uygulamadır. 4 sınıftan 12 sınıfa kadar uygulanabilen geçerlik ve güvenilirliğini kanıtlamış İLKADIM Birey Tanıma Envanteri, ülkemizin önde gelen akademisyenleri ile 5 yıllık bir süreçte bugünkü haline gelmiştir. Gerçek anlamda Bireye Özgü Eğitim Modeli’ni uygulamak isteyen eğitimciler için çok önemli bir yol haritasıdır.

Öğrenci Tanıma Formu; Öğrencinin Eğitim, Sosyal, Sağlık, Ailevi, Anne-Baba, Kardeş gibi geçmişinin ve bugününün tüm ayrıntısıyla sisteme yüklenmesine olanak sağlayacak şekilde OPTİK FORM olarak tasarlanmış formdur. Bu form sayesinde kolayca sisteme yüklenebilmekte, böylece gerek Eğitsel, gerek Mesleki, gerekse Bireysel Rehberlik açısından çok önemli bilgilere, analiz ve tablolara hızla ulaşılabilir.