dersonom

Online KTT Sınavı


Datasis Kampanyaları ile avantajlı fırsatları yakayın.

Online Ktt Sınavı

Kampanya kapsamındaki Ürün Özellikleri;

Kullanılış Amacı

Online Konu Tarama Sınavı ( KTT ) İlkokul ve Ortaokul seviyesindeki öğrenciler için hazırlanmış olup, Dersonom Kolej Yönetim Programı ve Dersonet Kurs Yönetim Programı içinden kullanılabilir. Öğrencilerin ders ve konu bazındaki eksikleri tespit edilerek telafi eğitimlerinin verilmesi hedeflenmektedir.

Kimlere Uygulanır?

İlkokul 2-3-4. Sınıf ile Ortaokul 5-6-7-8. Sınıf öğrencileri için uygulanabilir. 2-3. Sınıflar için 4 ders, 4. Sınıf için 5 ders, 5-6-7-8.Sınıflar için 6 dersi kapsamaktadır.

Uygulanışı

Kurum Yetkilisi veya Öğretmen istediği sınıflar için bu testleri, Dersonom Kolej Yönetim Programı veya Dersonet Kurs Yönetim Programı içinden öğrencilerine gönderir.Öğrenciler kendilerine ait şifre ile programa girerek belirlenen takvim ve saat bazında sınavı çözer. Sınav bittiği anda ÖĞRETMEN-VELİ-ÖĞRENCİ sınav sonuçlarını görebilir.

İçeriği

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı müfredata göre deneyimli öğretmenlerce hazırlanmış testlerdir. Yıllık Planlar ile paralel olacak şekilde Sınıf –Ünite - Konu bazında arşivlenmiştir.

Nasıl Yararlanabilirim?

DERSONOM Kolej Yönetim Programı kullanıcısıysanız hiçbir ek işleme gerek olmaksızın ÖDEV/E-SINAV Modülü üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Sistemde mevcut KONU TARAMA TESTLERİ KAS YAYINCILIĞA aittir ve “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ” ilkesi çerçevesinde bedelsiz olarak kurumlarımızın kullanımına açılmıştır.

DERSONOM kullanıcısı olmayan kurumlar DERSONOM sistemlerimizden birini satın alması yeterlidir. Bu konu ile ilgili kampanyadan yararlanabilmek için yanda yer alan SATIN AL sekmesine tıklamanız yeterlidir. Sonrasında adımlar halinde belirtilen işlemleri yapmanız sonrası, bizden bir arkadaş 1 saat içinde sizi arayacaktır. Eş zamanlı Cep Telefonunuza ve e-posta adresinize gelecek kullanıcı kodu ve şifreniz ile DERSONOM Web Tabanlı Ölçme Değerlendirme Sistemini kullanmaya başlayabilir ve Konu Tarama Testlerini uygulayabilirsiniz.