Datasis Ürünleri Datasis Ürünleri

Okul Kolej Yönetim, Ölçme Değerlendirme Sistemi

dersonom

Test Bankası ve İnteraktif Ödev


Dersonom ile Test arşivinize hızlı ulaşın, interaktif ödevler düzenleyin.

Ders, Ünite, Konu bazında sınıflandırılmış HAZIR TEST’lerden oluşan TEST BANKASI’dır. Banka’da yer alan çoktan seçmeli testleri, sınıf içi ölçme materyali olarak kullanabileceğiniz gibi, DATASİS DERSONOM Web Tabanlı Programı üzerinde yer alan interaktif mesaj sistemi sayesinde öğrencilere İNTERAKTİF ÖDEV olarak da gönderebilirsiniz.

TEST BANKASI’nda Seviyelere, Derslere, Ünite ve Konulara göre farklı soru sayılarında ve Zorluk Derecesinde hazırlanmış olan testlerin, uygulama sonrasında hemen değerlendirilebilmesi için Cevap Anahtarları, hangi konu ve kazanımı ölçtükleri, soru değerleri sistemde hazırdır.

Sistemde yer alan testleri hangi öğretmen, hangi gün, hangi amaçla kullandıysa sistem kayıt altına alarak, gerek aynı öğretmen, gerekse farklı öğretmen için, testleri daha önce kimin ne amaçla kullandığı hakkında uyarı getirmektedir.

Eş zamanlı olarak veli’nin de bilgilendirildiği sistemde, öğretmen, öğrencilerine interaktif ortamdan, zaman kontrollü ödev gönderilebilmekte, yapıp yapmadıklarını kontrol edebilmektedir. Ödevin tamamlanması ile birlikte, öğrenci ve öğretmen anında ödev veya sınav analizini görebilmektedir. Gerektiğinde, uygulama zamanı, süresi önceden belirlenerek, ONLİNE SINAV uygulaması şeklinde de yararlanılabilen, e-eğitim (e-learning), mobil-eğitim için hazırlanmış çok amaçlı Web Tabanlı Ölçme Değerlendirme Platformudur.

Okul Kolej Yönetim - Ölçme Değerlendirme Sistemleri | Dersonom

Eğitim Yönetim Sistemi Öğrenci Merkezli Yönetim Sistemi

TYT - AYT Puan Hesaplama Sistemi GS puan hesaplama, 2019 LGS, LGS hesaplama, LGS puan hesaplama Yüksek Öğretim Kurumları Sınav Sistemi Açıklandı

DERSONOM’un YÖNETİM YAPISI "Kayıt, Muhasebe, Personel Takibi, Devam Devamsızlık ve Planlama Modülleri" olmak üzere 5 Modülden oluşmaktadır. DERSONOM’un TAM ÖĞRENME YAPISI "Sınav, Ölçme Değerlendirme, Rehberlik, Ödev Takibi, Etüt, Sınav Planlama Modülleri" olmak üzere 5 Modülden oluşmaktadır. DERSONOM’un YÖNELTME YAPISI "Rehberlik, Envanter ve Tercih Modülleri" olmak üzere 3 Modülden oluşmaktadır. DERSONOM’un İLETİŞİM YAPISI "SMS ve Mobilizasyon Modülü" olmak üzere 2 Modülden oluşmaktadır. DERSONOM’un DESTEK YAPISI "Test ve Sınav Bankası, Soru Bankası ve Online Sınav Modülü" olmak üzere 3 Modülden oluşmaktadır.

2020 YKS puan hesaplama DERSONOM; beş önemli bileşenin altında yer alan 18 Modülden oluşan "Öğrenci Gelişimi, Öğretmen Başarısı, Kurum Yönetimi, Veli Gözetimi" açısından tam bir bütünleşme sağlayan internet tabanlı BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİDİR. DERSONOM, beş bileşeninin altında toplanan 18 Modülü OKUL, ÖZEL OKUL, KOLEJ vb. Eğitim Kurumlarında günlük iş ve işlemler esnasında oluşan bilginin, tüm paydaşlarca hızla paylaşılmasına olanak sağlayacak biçimde tasarlanmıştır.DERSONOM’un üretimindeki temel amaç, TAM ÖĞRENMEYİ, MUTLAK BAŞARIYI, SÜREÇ YÖNETİMİNİ, ÖZ DENETİMİ sağlamaktır.